Kelionės į JAE

Jei trokštate pabėgti nuo rutinos ir atrasti kažką naujo, ypatingo ir egzotiško – kelionės į JAE yra idealus sprendimas. Jungtiniai Arabų Emyratai yra unikali, prabanga alsuojanti šalis, kuri nepaliks nei vieno savo lankytojo abejingo. Galite būti tikri, atostogos Jungtiniuose Arabų Emyratuose privers jus įsimylėti šį kraštą. Gali pasirodyti, kad kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus yra beprotiškai brangios, tačiau galite būti tikri – pigios kelionės į JAE yra įmanomos ir lengvai prieinamos visiems.

Pigūs skrydžiai

Norėdami suplanuoti pigią kelionę į Jungtinius Arabų Emyratus, pavyzdžiui, į Dubajų, savo atostogas pradėkite planuoti iš anksto. Pigiausi lėktuvų bilietai į Dubajų ir bet kurį Jungtinių Arabų Emyratų miestą būna tuomet, kai juos perkate iki skrydžio likus bent pusmečiui. Kuo arčiau skrydžio data – tuo daugiau mokėsite už lėktuvų bilietus.

Keliones į JAE organizuoja visos didžiausios kelionių agentūros Lietuvoje. Galite rinktis įvairius atostogų variantus – pirkti pilnus atostogų paketus, kai į kainą jau yra viskas įskaičiuota, arba pirkti tik lėktuvų bilietus ir patys organizuoti likusias kelionės detales. Geriausias būdas rasti sau tinkamą kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus variantą – ieškoti kelionių internetu. Internete tikrai rasite gausybę skirtingų pasiūlymų ir galėsite išsirinkti sau tinkamiausią kelionės į JAE variantą.

Jungtinių Arabų Emyratų sostinė yra Abu Dabis – tai įspūdingas ir modernus miestas. Tačiau kelionės į Dubajų yra daug populiaresnės – turistai daug labiau mėgsta atostogas Dubajuje.

 

                  Kelionė į Dubajų: kalba, religija, tradicijos, pigūs skrydžiai

 

Valstybinė kalba

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vienintelė valstybinė kalba yra arabų. Tačiau šalyje gyvena gana daug imigrantų iš kitų pasaulio šalių, todėl čia taip pat paplitusios tokios kalbos, kaip: urdų, hindi, farsi, vokiečių, prancūzų ir rusų. Anglų kalba šalyje laikoma kaip verslo kalba, tačiau ji dažnai vartojama ir aptarnavimo sektoriuje. 

Religija

Pagrindinė JAE vyraujanti religija yra islamas, kurį praktikuoja net 76 % visų šalies gyventojų. JAE taip pat nemažai yra ir imigrantų, kurie išpažįsta budizmą, hinduizmą, krikščionybę bei kitas religijas.

Arabų tradicijos ir Ramadanas

Keliaudami į Dubajų, prisiminkite, kad tai yra musulmoniškas kraštas ir čia itin griežtai laikomasi islamo tradicijų. Viena didžiausių musulmonių religinių švenčių yra Ramadanas, kurio metu visi musulmonai privalo susilaikyti nuo valgymo, rūkymo, gėrimo bei lytinių santykių maždaug 30 dienų nuo saulės patekėjimo ir iki jos nusileidimo. Beje, šios religinės šventės metu nešokami pilvo šokiai, uždaromi naktiniai klubai, o prekybos centrai ir restoranai atidaromi tik nuo 18 val. vos kelioms valandoms. Šios taisyklės taip pat galioja ir turistams, besilankantiems Ramadano metu. Todėl neretai yra rekomenduojama net neplanuoti atostogų Ramadano metu. 

Alkoholiniai gėrimai

Dažniausiai alkoholinių gėrimų čia galima įsigyti tik viešbučiuose išskyrus Šardžos viešbučius. Į Adžmaną ir Šardžą netgi draudžiama juos įsivežti, o pamėginus tai padaryti galite būti patraukti baudžiamojoj atsakomybėj. 

Elgesys viešoje vietoje

Keliaujant į Dubajų ar kitą JAE miestą, venkite trumpų sijonų, suknelių, šortų ir palaidinių. Stenkitės uždengti kuo daugiau nuogo kūno. Vyrams taip pat draudžiama lankytis bankuose, mečetėse bei kitose įstaigose vilkint šortais ar sportine apranga. Vakarieniaujant restorane rekomenduojama vilkėti tik oficialią aprangą. Paplūdimuose draudžiama degintis ir maudytis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies. Moterų kostiumėliai privalo būti kuo uždaresni. Įėjimas į viešuosius paplūdimius yra mokamas, o alkoholio vartojimas čia yra griežtai draudžiamas.

Nacionalinė virtuvė

Arabų šalyje populiaru valgyti beveik visą mėsą išskyrus kiaulieną. Čia valgoma: jautiena, aviena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvis bei jūros gėrybės. 

Tradiciniai mėsos patiekalai: 

  • Kouzi – avienos kepsnys su ryžiais; 
  • Bukhari – aviena su ryžiais ir įvairiais priedais; 
  • Shawerma – avienos, jautienos arba vištienos kepsnys; 
  • Kebab – ant anglių kepta marinuota aviena arba jautiena; 
  • Kofta – maltos avienos arba jautienos kepsniai; 
  • Arayess – į picą panašus tešlos paplotėlis, įdarytas aviena ir prieskoniais. 

Tradiciniai desertai: 

  • Um ali – karštas pieno pudingas su razinomis ir riešutais;
  • Muhalabiyyah – šaltas pieno kremas su kukurūzais arba ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais; 
  • Ash asariya – saldus sūrio pyragas; 
  • Baklava – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti meduje mirkytomis pistacijomis ir smulkintais riešutais.

JAE Dubajus, dar žinomas kaip Persijos įlankos perlas, yra išskirtinis miestas. Pompastiškas, modernus ir rekordus griaunantis miestas yra tikrų tikriausia turistų svajonė. Dubajus gali pasigirti ne tik visus metus trunkančia vasara – atvykę į šį miestą, galėsite aplankyti didžiausią pasaulyje dangoraižį, apsipirkti didžiausiame ir prabangiausia pasaulio prekybos centre, apsilankyti dirbtinai sukurtose salose, susipažinti su unikalia JAE kultūra ir istorija.

Pigiausios kelionės į Dubajų ir JAE yra suorganizuotos pačių turstų. Patys planuodami atostogas, galėsite apskaičiuoti sau tinkamą biudžetą ir dienas leisti taip, kaip norite. Kelionės į JAE yra idealus sprendimas norintiems nepamirštamų atostogų!

Skrydžiai į Dubajų

Skrydžiai iš Dubajaus