Gyvenimas Dubajuje
Dubajus yra vienas turtingiausių ir įspūdingiausių miestų visame pasaulyje. Pompastiškas, elegantiškas, modernus ir ekstravagantiškas miestas yra tiktų tikriausias rojus žemėje. Dubajus yra miestas, kuris gali pasigirti aukščiausiais ir moderniausiais pastatais pasaulyje, prabangiausiais pasaulio viešbučiais, unikaliomis, dirbtinai sukurtomis salomis, aukščiausio lygio restoranais, daugybe pramogų ir autentiška miesto kultūra. Pragyvenimo lygis Dubajuje yra tikrai labai aukštas, kadangi šis miestas yra vienas turtingiausių visame pasaulyje! Gyvenimas Dubajuje yra visiškai kitoks, nei Lietuvoje! Jei norite kardinaliai pakeisti savo gyvenamą vietą – pasidomėkite emigracija į Dubajų.
Gyventi Dubajuje tikrai patiks visiems. Šis modernus miestas neleidžia savo gyventojams nuobodžiauti! Dubajaus gyventojai gali nuolat džiaugtis geru oru, daugybe mieste rengiamų pramogų ir veiklų. Jei į Dubajų atsikraustysite iš Lietuvos, kiekvieną savo laisvą dieną galėsite leisti pažindami miestą, jo kultūrą ir tradicijas. Gyvenimas Dubajuje bus toks, kokį jį sukursite – jei norite nesibaigiančių pramogų, jūsų gyvenimas Dubajuje bus audringas. Jei norite ramaus ir atpalaiduojančio gyvenimo – laisvalaikį galėsite leisti nuostabioje gamtoje, prie jūros ar tiesiog užsiimdami savo mėgstamomis veiklomis.
Darbo rinka. Dubajus, kaip žinoma, yra vienas turtingiausių miestų pasaulyje, o darbo rinka Dubajuje yra tiesiog beprotiškai plati. Darbą Dubajuje ras bet kas – tiek profesionalai, tiek specialybės neturintys žmonės. Lengviausia darbą Dubajuje rasti internatu – darbo skelbimai Dubajuje viešinami įvairiuose internetiniuose portaluose. Taip pat, egzistuoja ne viena įmonė, kuri užsiima žmonių įdarbinimu ir apgyvendinimu Dubajuje – tai labai puiki proga, norintiems dirbti ir gyventi Dubajuje. Darbas aptarnavimo srityje Dubajuje labai populiarus. Nesunkiai rasite darbą padavėjo, barmeno, pardavėjo ir kitose pareigose.
Viza. Vykdami gyventi į Dubajų privalote gauti vizą. Dubajaus viza nereikalinga tik tuo atveju, jei į Dubajų keliaujate atostogauti ir mieste nežadate užsibūti ilgiau, nei tris mėnesius per pusę metų. Jei norite dirbti Dubajuje, turite susitvarkyti daugybę dokumentų, gauti vizą ir leidimą dirbti. Visus šiuos niuansus jums padės susitvarkyti ambasados ir konsulatai. Šios įstaigos padės jums užpildyti reikiamus dokumentus ir suteiks visą informaciją, kuri yra reikalinga norint dirbti ir gyventi Dubajuje.
Darbo laikas Dubajuje ir kituose JAE miestuose. Keliaudami į Dubajų prisiminkite, kad čia darbo dienos laikomos nuo šeštadienio iki trečiadienio, o poilsio dienos - ketvirtadienis bei penktadienis. Beje, nemažai privačių kompanijų dirba ir 6 dienas per savaitę, tačiau penktadienis vis tiek išlieka pagrindine nedarbo diena (kaip pas mus sekmadienis). Parduotuvės paprastai dirba nuo 9 val. ryto iki 13 val. ir nuo 16:30 iki 22 val., penktadieniais jos dirba tik pusę dienos iki pietų. Privačios įmonės dažniausiai dirba pagal savo nustatytą darbo laiką, o visi naktiniai klubai ir barai - iki 3 val. ryto.
Valiuta Dubajuje. Jungtinių Arabų Emyratų piniginis vienetas yra dirhamas (AED), 1 Eur - 4,29 AED (2018 m. rugpjūčio 31 d.). Keitimo kursas gali nuolatos keistis - kilti arba kristi. 1 dirhamą sudaro 100 filsų. Čia naudojami 5, 10, 50, 100, 200 ir 500 dirhamų banknotai bei 5, 10, 25 filsų bei 1 dirhamo monetos. Pinigus galima išsikeisti tiek bankuose, tiek viešbučiuose. Taip pat, prekybos centruose galite rasti ir pinigų keitimo automatus.
Atsiskaitymas banko kortelėmis. Jungtiniuose Arabų Emyratuose galima atsiskaityti beveik visų tipų banko kortelėmis: Master Card, Visa, American Express.
Arbatpinigiai. Dažniausiai arbatpinigiai jau yra įtraukiami į sąskaitą, prie jos pridedant 10% nuo visos mokėtinos sąskaitos. Jeigu visgi arbatpinigiai nėra įtraukti, rekomenduojama taip pat palikti maždaug 10%. Arbatpinigius įprasta palikti tiek ekskursijų gidams, tiek taksistams, tiek viešbučio svečius aptarnaujančiam personalui.
Internetas ryšys (WiFi). Dažniausia prie WiFi galima prisijungti bet kur, tiek viešbučiuose, tiek kavinėse ir restoranuose.
Elektros įtampa Dubajuje. Čia elektros įtampa yra 220 V, o elektros prietaisų jungikliai yra trišakiai. Turistai ir atvykėliai iš kitų pasaulio šalių, paprastai adapterius gali įsigyti visuose viešbučiuose ir parduotuvėse.
Geriamas vanduo. Dubajuje, kaip ir kituose Jungtinių Arabų Emyratų miestuose nerekomenduojama gerti vandens iš krano. Geriausia jo įsigyti parduotuvėse, išpilstyto į buteliukus.
Pagalbos telefonas. Trumpasis policijos, greitosios pagalbos bei gaisrinės telefono numeris – 999. Skambinant tereikia įvesti šiuos tris skaitmenis.
Privalomi skiepai. Nėra.
Gydymo įstaigos. Keliaudami ar vykdami gyventi į Dubajų būtinai apsidrauskite. Taip pat, jeigu jau atsidūrėte JAE gydymo įstaigoje, prisiminkite kokių dokumnetų reikalauja draudimo kompanijos:
- Medicininė pažyma, kurioje nurodyta diagnozė;
- Gydymo išlaidų sąskaitos, kurios yra patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu;
- Medikamentų receptai;
- Medikamentų apmokėjimo kvitai.