Burdž Chalifa

Jei trokštate atostogauti egzotiškame krašte, būtinai pasidomėkite kelionėmis į Dubajų. Šis pompastiškas ir modernus miestas užtikrins, kad jūsų atostogos būtų nepamirštamos ir kupinos vien gerų emocijų! Dubajus jus pakerės – šis miestas gali pasigirti ne vien amžinai trunkančia vasara. Dubajuje įsikūrę daugybė rekordus laužančių pastatų ir įvairių vietų. Vienas tokių rekordinių stebuklų – aukščiausias pasaulyje dangoraižis Burdž Chalifa.

Burdž Chalifa aukštis

Ankščiau vadintas Burdž Dubai, vėliau pervadintas į Burdž Chalifa, yra 2009 metais pastatytas aukščiausias pasaulyje dangoraižis, kurio aukštis siekia net 829.8 metrus! Jungtiniuose Arabų Emyratuose (sutrumpinus - JAE) įsikūręs įspūdingas dangoraižis, turi net 163 aukštus! Ir tai skaičiuojama be požeminių garažų ir 46 viršutinių aukštų, kurie yra Burdž Chalifa smailėje bei skirti pastato priežiūrai. Bendras šio pastato plotas yra daugiau nei trys šimtai tūkstančių kvadratinių kilometrų! 

Aukščiausiai pasaulyje esantis restoranas

Burdž Chalifa pastate taip pat yra įsikūręs ir restoranas „At.mosphere“, kuris laikomas aukščiausiai esantis restoranas pasaulyje. At.mosphere įsikūręs per tris aukštus (122-ajame, 123-ajame ir 124-ajame), o trečiajame jo aukšte yra apžvalgos aikštelė, iš kurios Dubajaus miesto centras atrodo lyg ant delno padėtas. Restorane dirba geriausi pasaulyje virtuvės šefai, kurie gamina aukščiausio lygio maistą. 

Burdž Chalifa architektūra

Šis pastatas yra ypatingas ne tik savo dydžiu! Burdž Chalifa gali pasigirti ir įspūdinga architektūra. Šis pastatas yra spiralės formos ir kildamas į viršų siaurėja. Sakoma, kad pats pastatas sukuria tarsi milžiniškos dykumų gėlės įvaizdį. Šalia Buržd Chalifos yra įrengtas dirbtinis ežeras su didžiausiu pasaulyje dainuojančiu fontanu, kurio vandens srovė pasiekia net 10 metrų aukštį. Tai sukuria tikrai įspūdingą vaizdą!

Viešbučiai, parduotuvės ir gyvenamosios patalpos

Dangoraižio patalpos naudojamos įvairiai – pastate įsikūrę viešbučiai, biurai, parduotuvės ir gyvenami butai. Dauguma patalpų, žinoma, naudojami biurams. Butai įsikūrę šiame pastate yra vieni brangiausių visame pasaulyje. Čia taip pat įsikūręs ir didžiausias pasaulyje esantis prekybos centras „Dubai Mall“. Šiame prekybos centre yra net 1 200 parduotuvių.

Burdž Chalifa ir aukščio rekordai

Taip pat pateikiame dar kelis aukščio rekordus, atsispindinčius Burdž Chalifos pastate. 

  • Aukščiausia pasaulyje liftų instaliacija;
  • Greičiausi pasaulyje liftai, siekiantys 64 km/h arba 18 m/s greitį;
  • Pirmasis pasaulyje aukščiausias pastatas, kuriame įrengtos gyvenamosios patalpos;
  • Aukščiausiai pasaulyje esanti lauko apžvalgos aikštelė;
  • Aukščiausiai pasaulyje esanti mečetė, kuri įsikūrusi net 158-ame aukšte;
  • Aukščiausiai pasaulyje esantis plaukimo baseinas įsikūręs 76-as aukštas.

Šis dangoraižis yra įsikūręs pačiame Dubajaus centre, daugybės parduotuvių ir lankytinų vietų apsuptyje. Ant dangoraižio stogo yra prabangus restoranas ir apžvalgos aikštelė. Taigi, užkilę į patį dangoraižio viršų galėsite ne tik pasigrožėti Dubajaus panorama, bet ir skaniai pavalgyti. Šalia įspūdingojo dangoraižio yra didžiulis dirbtinis ežeras, o jame – didžiausias pasaulyje šokantis baseinas. Taigi, jei norėsite apsilankyti Burdž Chalifa dangoraižyje, turėsite galimybę ne tik pasigrožėti rekordinio dydžio pastatu, bet ir aplankyti vieną labiausiai lankomų vietų Dubajuje!
Kelionės į Dubajų tikrai nepaliks abejingų. Šis miestas yra unikalus ir nepralenkiamas! Atostogos Dubajuje yra tikras svajonių išsipildymas, taigi nepraleiskite progos ir leiskitės į nuostabiausią savo gyvenimo nuotykį!

                

 

Skrydžiai į Dubajų

Skrydžiai iš Dubajaus